AKP’li Elitaş’tan çarpıcı kelamlar: ‘Şu anda AK Parti’ye karşı bir kırgınlık, kızgınlık var’

Posted by

AKP Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş, katıldığı televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Elitaş, “Şu an AK Parti’ye karşı bir kırgınlık, kızgınlık var. Ekonomik külfetlerden kaynaklı ‘Niye bu türlü?’ diyenler var” halinde konuştu.

AKP Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kayseri’nin mahallî televizyon kanalı TV1’de katıldığı Gündem Özel programında ülke gündemine ait açıklamalarda bulundu.

“AK PARTİ’YE KARŞI BİR KIRGINLIK, KIZGINLIK VAR”

Ekonomik sorunlardan ötürü vatandaşların AKP’ye kızgın olduğunu tabir eden AKP’li Elitaş, Adalet Partisi’nin de 1970’li yıllarda ortaya çıkan petrol krizinden ötürü iktidardan düştüğünü söyledi. Elitaş, “Şu an AK Parti’ye karşı bir kırgınlık, kızgınlık var. Ekonomik badirelerden kaynaklı ‘Niye bu türlü?’ diyenler var. Ancak bu türlü küresel bazda bir ekonomik kasvet, ne vakit oldu bilmiyorum lakin herhâlde 70’lerde bir petrol kriziyle ortaya çıkan bir sorundu. O vakit çok önde olan Adalet Partisi’ni ikinci parti haline getirmişti. Tek başına iktidardan almıştı. Lakin 1929 buhranından daha ileri bir ekonomik krizle karşı karşıya dünya. Bizim üzere ülkelere de tesiri daha büyük oluyor” dedi.

“AK PARTİLİ ARKADAŞLAR O KADAR SİTEM EDİYOR Kİ…”

Tüm ekonomik kasvetlere karşın vatandaşın sağduyulu bir formda sandığa gideceğini söyleyen Elitaş, “Bu meşakkate karşın Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tek alternatif olması, Cumhur İttifakı’nın tek sağlam odak olması önümüzdeki süreçte sandık başına gidecek vatandaşlar sağduyusunu yapacak. Bizimle birlikte yürüyen AK Partili arkadaşlar o kadar sitem ediyorlar ki… ‘Ya niçin bu türlü yapıyorsunuz’ diye ıstıraplarını söz ediyorlar” biçiminde konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.