Aktüel Liste Yayınlandı! Komşunun Wifii’sini En Çok Kullanan Ülkeler Hangileri? Türkiye Listede…

Posted by

İnternet kullanımı artık günümüzün vazgeçilmezleri ortasında. Artık günümüzde birçok kişi işlerini internet üzerinden gerçekleştiriyor. Toplumsal medya olsun, iş hayatı olsun her alanda internet kullanmak zorunda kalıyoruz.

İnternet kullanımı bu kadar artınca birden fazla kişinin bulunduğu yerlerde artık Wifi bulundurmaya başladı. Birtakım durumlarda ise internet bulamayan bireyler komşularının internetine muhtaçlık duyabiliyor. Pekala komşusundan en çok Wifi şifresi alan ülkeler hangisi? Türkiye internet kullanımı açısından kaçıncı sırada? İşte ayrıntılar…

DÜNYADA EN ÇOK KOMŞULARINDAN WİFİ ŞİFRESİ ALAN ÜLKELER HANGİSİ?

Yabancı araştırma ve tahlil şirketi Statista, hangi ülkelerin komşularından en çok Wifi şifresi aldığını gösteren yeni bir tablo yayımladı. Yayınlanan tabloda birçok gelişmiş ülke yer alırken Türkiye’nin sırası dikkat çekti.

ZİRVEDE HOLLANDA BULUNUYOR

Statista’nın yayınladığı tabloya nazaran en çok Wifi şifresi alan ülke Hollanda oldu. Hollandalı iştirakçilerin yüzde 16’sı, komşusunun Wifi’sini nizamlı olarak kullandıklarını belirtti. Bu oran, başka ülkelerde görülen yüzdenin ise iki katından fazla.

Söz konusu listede Almanya ve Avusturya, Wifi paylaşımında ikinci sırada yer aldı. Yüzde 7’lik orana sahip ülkelerde, internete erişmek isteyen kullanıcı sayısı Hollanda’nın hayli altında.

İNTERNET SURATLARINA NAZARAN PAYLAŞIMCILAR

Dikkat ve farklı gelen mevzu ise Hollanda’nın yüksek süratli genişbant erişiminin çok az olması. Yani Wifi şifresini paylaşan konut sahipleri, komşusunun da bağlanmasıyla kendi internet suratından oldukça feragat etmiş oluyor.

LİSTEDE TÜRKİYE YER ALMADI

Öte yandan listede Fransa ve Almanya’da birbirini yakından takip ediyor. Komşunun Wifi’sini en az alan ülkeler ise Birleşik Krallık ve Çin oldu. Her iki ülkenin iştirakçilerinden yalnızca yüzde 2’si komşu Wifi’den faydalandığını söylüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.