Apple’ın sonbahar lansmanına dair ayrıntılar aşikâr oldu: Steve Jobs’ın geleneği bozulacak

Posted by

Teknoloji devi Apple son iPhone modeli olan iPhone 14’ü ve Watch 8 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Klasik sonbahar lansmanına dair yeni ayrıntıları ortaya çıkan Apple’ın bu yıl Steve Jobs’un 1984’teki efsanevi Macintosh tanıtımından beri gelen geleneği bozacak.

Jobs tarafından büyük bir şaşa ile gerçekleştirilen lansman aktiflikleri esasen pandemiyle birlikte aksamaya başlamıştı. Apple’ın bu yılki aktifliğini canlı değil evvelden çekilmiş bir formda yapacağı kaydedildi.

iPhone 14 ve Watch Series 8 dahil olmak üzere yılın son eserlerini duyurmaya hazırlanan Apple, aktiflik görüntüsünü kaydetmeye başlamış olabilir.

Eylül’ün birinci haftası gelebilir

Shiftdelete.net’te yer alan habere nazaran Bloomberg editörü Mark Gurman’ın hazırladığı yeni rapora nazaran Apple, sonbahar aktifliği için çalışmalara başladı.

Pandemiden ötürü iki yıldır etkinliklerini sanal olarak gerçekleştiren teknoloji devi, bu yıl da evvelden hazırlanmış bir lansman yapmak istiyor. iPhone 14 lansmanı canlı olmayacak, hatta Apple çekimlere çoktan başladı.

Ancak bu lansman, yılın son Apple aktifliği olmayacak üzere duruyor. Teze nazaran teknoloji devi Eylül’de iPhone 14 ve Watch Series 8 modellerini; Ekim’de ise iPad ve Mac aygıtlarını tanıtacak. Yani Eylül ve Ekim’de iki başka aktiflik yapılacak.

Fiyatına dair detaylar

Daha evvel Max Weinbach, iPhone 14’ün 6 Eylül’de açıklanacağını ve 16 Eylül’de satışa çıkacağını tez etti. Mark Gurman’ın da son raporuyla birlikte, aktiflik tarihinin beklenenden erken olma ihtimali artmış üzere görünüyor.

iPhone 13 serisini 799 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkaran Apple, artırım yapmayarak iPhone 14 serisini tekrar 799 dolardan sunacak. Bunun nedeni ise global cep telefonu pazarındaki sakinlik ve talep düşüşü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.