Bakan Soylu’dan Cumhuriyet Gazetesi’ne reaksiyon: Zavallılar

Posted by

Suriye’nin kuzeyinde inançlı bölgelere inşa edilen briket meskenlerin imaline kimi sivil toplum kuruluşları öncülük ediyor. Bu durum ise Cumhuriyet Gazetesi’nde hazımsızlığa neden oldu.

STK’LAR DA DAYANAK VERİYOR

Suriyeli göçmenlerin geri dönüşlerinin hızlandırılması ve savaş mağduru ailelerin kendi ülkelerinde barınacak bir yer bulabilmesi emeliyle Türkiye, briket konutlar inşa ediyor. Bugüne kadar binlerce Suriyelinin geri dönüş yapmasına imkan sağlayan briket konutların imalinde birçok STK kuruluşu da elini taşın altına koyuyor. 

CUMHURİYET GAZETESİ’NDE BİLİNMEYEN HAZIMSIZLIK

Briket meskenlerin üretiminde yer alan STK’lar hakkında akla ziyan iftiralarda bulunan kelam konusu gazete, “Erdoğan’ın ‘Bizim STK’ler’ dediği tarikatçı kuruluşlar Suriye’de para basıyor!” başlığını atarak kin ve nefretini kustu.

BAKAN SOYLU: GÖÇMENLERDEN İKTİDAR POSTU ÇIKARMAYA ÇALIŞAN ZAVALLILAR

Konuyla ilgili iftiralarda bulunan gazete ile ilgili bir paylaşımda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Briket meskenler, Suriye’ye geri dönüşü hızlandırıp, oturumu artırdıkça Cumhuriyet Gazetesi en yeterli ve tek bildiği işi yapmış Hayırsever STK’lara iftira atmış Geri dönüşler mi rahatsız etti Sıkıntıların çözülmesi mi korkuttu Göçmenlerden iktidar postu çıkarmaya çalışan zavallılar” sözleriyle reaksiyon gösterdi.

 

KAYNAK: HABER7

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.