Başbakanlığı bırakacak Boris Johnson’a köşe müellifliği teklifi

Posted by

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın, 7 Temmuz’da Muhafazakar Parti liderliğinden ve başbakanlık vazifesinden istifasının akabinde Daily Mail gazetesinden köşe müellifliği teklifi aldığı tez edildi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın eski mesleği olan gazeteciliğe dönebileceği gündeme geldi. İngiltere’de günlük yayınlanan Daily Mail gazetesinin, 7 Temmuz’da Muhafazakar Parti liderliğinden ve başbakanlık misyonundan istifa eden Jonhson’a köşe müellifliği teklifi yaptığı tez edildi.

Johnson’ın başbakanlık misyonunun sona ermesinin akabinde maaşının da yarı yarıya düşerek yaklaşık 84 bin sterline gerileyecek olması akıllara ek gelir elde etmek için köşe yazarlığına sıcak bakabileceğini getirdi. Camberwell’deki konutunu 1,6 milyon sterline satılığa çıkaran Johnson’dan mevzuya ait açıklama gelmedi. Başbakan olmadan evvel Daily Telegraph gazetesinde köşe müellifliği yaptığı bilinen Johnson, ayda 10 saat çalışarak 275 bin sterlin kazanıyordu.

YENİ BAŞBAKAN EYLÜLDE BELİRLİ OLACAK

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın, 7 Temmuz’da Muhafazakar Parti liderliğinden ve başbakanlık misyonundan istifasının akabinde Muhafazakar Parti’nin yeni önderi ve ülkenin yeni başbakanını seçmek için yapılan oylamalar sonucunda aday sayısı 2’ye indirilmişti.

Yeni parti önderi ve başbakanın 5 Eylül’de açıklanması beklenirken, yeni başbakan seçilene kadar ise Johnson vazifesine devam edecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.