Bitcoin İçin Korkutan Madenciler Uyarısı: Bu Dipler Görülebilir!

Posted by

Bitcoin yatırımcıları olarak başarılı olmanın en iyi yollarından biri, potansiyel eğilimleri gerçekleşmeden önce görmektir. Bitcoin’in durumunda, madenci rezervlerini yakından takip etmek, satış baskısını öngörmek söz konusu olduğunda avantajdır. Bu noktada, en son on-chain verilere göre, BTC madenci rezervleri önemli sinyaller veriyor.

Bitcoin madenci rezervlerinden korkutan sinyaller

BTC fiyatı 25 bin dolarda ret gördükten sonra bir miktar daha hızlı dalgalanmaya başladı. Bu esnada, on-chain analistleri, BTC madenci rezervlerinin önemli sinyaller gönderdiğine dikkat çekiyor. Altcoin piyasalarının yönünü kontrol eden Bitcoin, hafta sonu boyunca olumlu bir yatay eğilim sürdürdü. Öte yandan, piyasalara hacim katması beklenen haftanın ilk gününde büyük satışlar gördük. BTC fiyatı 25.135 dolara tırmandıktan sonra aniden 24.000 dolara kadar derinleşti. Ani hareket BTC’nin saatlik grafiğinde sert bir kırılmaya neden oldu.

Bitcoin ve Ethereum şu anda sırasıyla 24.000 ve 1.900 dolar seviyelerini test ediyor. Ani düşüş, Eylül ayına kadar rallinin devam edeceğini uman yatırımcıları da şoke etti. On-chain analitik firması CryptoQuant uzmanları da satışların bir süre daha devam edeceğini söylüyor. Greatest Trader lakaplı analistin CryptoQuant’tan gelen “Bitcoin madenci rezervleri” verilerinin analizine göre, satış baskısı daha yoğun hale gelebilir.

Deneyimli analist Bitcoin grafiğinde bu seviyeye işaret ediyor

Greatest Trader, madenci rezervlerindeki dalgalanmaların BTC’nin dip seviyeye ulaştığı zamanla karşılaştırılabilir olduğunu söylüyor. CryptoQuant grafiği, rezervlerde Haziran ayında görülene benzer bir düşüş olduğunu ortaya koyuyor. Bu arada şimdiki düşüş geçmişte olduğu kadar şiddetli değil. Analiste göre Bitcoin madencilerinin sürekli satışları, azalan karlılıklarının bir sonucudur. Analist ayrıca, madencilerin BTC’nin konsolidasyonu sırasında 18.000 ila 22.000 dolar arasında satış yaptığına dikkat çekti. Greatest Trader’a göre:

Bitcoin Haziran ayında 16.000 dolara düşerken en fazla BTC’yi madenciler sattı. Karlılığın azalması konusunda ciddi endişeleri vardı. Ancak Madenci Rezervi, 18.000 ila 22.000 dolar seviyeleri arasındaki en son piyasa konsolidasyonu döneminde kademeli olarak büyüyordu. Kayıpları dengelemek için ve fiyat oynaklığına maruz kalmalarını azaltmak için birçok madenci Bitcoin’lerini satmak zorunda kaldı.

Diğer açıdan, madencilik ekipmanının maliyeti ve elektrik maliyetleri gibi Bitcoin madenciliğine dahil olan çoklu dinamikler herhangi bir zamanda değişebilir. Madencilik maliyetlerinde beklenmeyen veya olumsuz artışlar karlılığı azaltır. Bu, madencileri işletme maliyetlerini karşılamak için ayrılan BTC’lerinden daha fazlasını satmaya zorlar. Aynı zamanda, madenci rezervlerinden boşaltılan Bitcoin miktarına bağlı olarak daha fazla satış baskısını tetikler. On-chain verilere göre, madenci geliri 6 Ağustos’ta 1.019.80 BTC’de zirve yaptı. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, daha sonra 13 Ağustos’ta habersiz ralli öncesinde 880.31 BTC’ye kadar düştü.

Son olarak, analist, başka bir Bitcoin çöküşü olasılığına dikkat çekiyor. Ünlü uzman, madencilerin satış baskısının BTC’yi 20.000 dolara kadar düşürebileceğini söylüyor:

Ancak, son birkaç hafta içinde, Bitcoin’in fiyatı önemli ölçüde toparlandı ve şimdiden 25.000 dolar işaretine yaklaşıyor. Madenci Rezerv grafiği, son dalgalanmadan bu yana madencilerin varlıklarını dağıttığını gösteriyor. Sonuç olarak, bu senaryo devam ederse, satıcılar satış baskısı, fiyatın yakın gelecekte yaklaşık 20.000 dolara düşmesine neden olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.