Büyük iddia! Acun Ilıcalı, Vedat Muriqi’yi istiyor…

Posted by

Acun Ilıcalı’nın sahibi ve lideri olduğu Hull City’nin, Vedat Muriqi’yi gündemine aldığı belirtildi.

Kulübe yakınlığı ile bilinen Hull Daily Mail’de yer alan habere nazaran; İngiliz takımının, Ocak ayında da gündeme gelen Kosovalı forvet için bu kere önemli bir transfer atılımı yapabileceği aktarıldı.

28 yaşındaki forvetin Lazio’da istediği üzere bir devir geçirememesine karşın, geçen dönemin ikinci yarısında kiralandığı Real Mallorca’da kendisini yine ispat ettiği vurgulandı.

ACUN ILICALI: “ÜST SEVİYE BİR FORVET”

Kosovalı golcünün Hull City’ye imza atması durumunda, golcü futbolcunun ekibin hamle çizgisindeki kıymetli eksikliği kapatabileceği söz edildi.

Hull City’nin sahibi olan Acun Ilıcalı, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda forvet transferi için risk almak istemediğini ve üst seviye bir transfer yapacaklarını söylemişti. Ilıcalı, “İki forvetimiz olacak, biri çok yüksek düzeyde olacak ancak şimdilik söyleyebileceğim tek şey bu. Biraz vakte gereksinimimiz var zira kadromuz için en düzgününü arıyoruz. Başka konumlarda risk almak daha kolay fakat forvet konumunda risk almak istemem. Şayet yanlış karar verirseniz kolay değil, bu yüzden çok emin olmalıyız. Çok âlâ bir forvete sahip olacağımızı söyleyebilirim” kelamlarını kullanmıştı.

LAZIO SATMAK İSTİYOR

Piyasa pahası 7 milyon euro olarak gösterilen Vedat Muriqi’nin Lazio ile kontratı 2025 yılında sona eriyor. İtalyan takımı, teknik yönetici Maurizio Sarri’nin planları ortasında yer almayan Muriqi’yi kesin olarak ekipten göndermek istiyor.

 Vedat Muriqi’nin ismi transferde Türkiye’den de Galatasaray ile anılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.