Elmas’tan ‘Socrates’ göndermesi

Posted by

TFF’den yapılan açıklamada, PFDK’nin, kulübün sosyal medya hesabı ve resmi internet sitesindeki açıklamalarında yer alan hakaretlerinden dolayı Burak Elmas’a 45 gün hak mahrumiyeti ve 50 bin lira para cezası uygulandığı aktarıldı.

Kurulun, aynı nedenle sarı-kırmızılı kulübe de 100 bin lira para cezası verdiği belirtildi.

PFDK’nin, Fenerbahçe Kulübüne, resmi sosyal medya hesabından sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunulmasından dolayı 100 bin, sarı-lacivertli yöneticilerden Selahattin Baki’ye 45 bin, Alper Pirşen’e de 30 bin lira para cezası uyguladığı kaydedildi.

BURAK ELMAS’TAN GÖNDERME

Dün PFDK’ya savunma vermeyen ve “Kurullarınızın adil olmadığı vermiş olduğunuz çelişkili ve adaletsiz kararlarla sabittir. Hukukun üstünlüğünü değil, üstünlerin hukukunu önceleyen ve talimatla karar veren kurulunuz nezdinde savunma yapmayı zül addederim” ifadelerinin bulunduğu bir yazı gönderen Burak Elmas, TFF’ye bugün de göndermede bulundu.

Ceza sonrasında kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Burak Elmas, Socrates’ten alıntı yaparak Metin Oktay’ın fotoğrafını paylaştı ve “Pişman değilim, kendimi böyle savunup ölmeyi, aşağılık şeyler yapıp yaşamaya yeğ tutarım” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.