Eski Nintendo Tabancasıyla Market Soyan Adam Gündemde!

Amerika’nın Güney Carolina ayeletindeki bir adam gerçeklik ile oyunları karıştırmış olsa ki ‘Ördek Avı’ oyununda kullanılan oyuncak silah ile bir dükkanı soydu! İlginç olan ise başarılı olması.

Kaynak: https://www.vice.com/en/article/epvzj…

Kimler bu oyunu hatırlıyor?

Küçükken oynadığımız ördek avı oyununda oyuncak bir silahı küçücük ekranlarımıza tuttuğumuzu ve uçuşan ördekleri tek tek vurmaya çalıştığımızı hatırlıyor musunuz?

Amerika’nın Güney Carolina eyaletindeki bir adam bu oyunu biraz ileriye taşıyarak oyunundan kalma silahı ile bir market soydu!

David Joseph Dalesandro isimli adam geçtiğimiz salı akşamı saat 17:45 civarında bir Kwik Stop mağazasına girdi. York County Şerif Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre maske, peruk ve kapüşon giymekte olan kasiyere silahını göstererek 300 dolar çaldı.

İlginç olan ise adamın kullandığı silah!

Adamın kullandığı suç silahı Nintendo’nun 1985 yılında piyasaya sürdüğü Duck Hunt oyunundaki ‘NES Zapper” adı verilen tabancaydı. Normalde gri renkli olan tabancayı siyaha boyayan adam, bu silahı kullanarak bir market soymuştu!

Polis, Dalesandro’yu caddenin aşağısında bir otoparkta buldu.

Kısa sürede yakalanan adam, dükkanı soymak için kullandığı oyuncak silahı hala üzerinde taşıyordu.

Dalesandro, ölümcül bir silah kullanarak silahlı soygun, maske giymek ve 2.000 dolardan az küçük hırsızlık suçlamalarıyla York County Gözaltı Merkezine götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx