Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Odatv’nin haberlerini okudu

Posted by

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısında konuşan Başkan Ali Koç, Dinamo Kiev ile oynanan karşılaşmada yapılan ‘Putin’ tezahüratlarına ilişkin Ukrayna’dan özür dilemeyeceklerini açıkladı.

“Putin” tezahüratının yakışıksız ve gereksiz olduğunu ifade eden Ali Koç, “Fenerbahçe kimliğinden, değerlerinden çok uzaktı. Ama ne yapmamız gerekiyor, insanların ağzına fermuar mı kapayacağız. Niye oldu o tepki? Maç daha başlamadan, eskiden Türkiye’de bir takımda oynayan kalecinin, eski takımını simgeleyen işaretleri yaparak tribünleri germesiyle başladı.” dedi.

“TAHRİK VAR”

“Sonra gol geldi” diyen Ali Koç, “Yine o oyuncu, yedek kulübesinden fırlayarak öyle hareketler yaptı ki. Golü atan da yaptı. Biz yedek kulübesine bakmadan golü atana bakamadık. Bariz bir tahrik var. Sayın Lucescu’ya teşekkür etmek istiyorum. Oyuncuya bağırıp çağırdı.”

“SAVAŞA KARŞIYIZ”

Türkiye’nin de, Fenerbahçe’nin de bu savaşla ilgili duruşunun net olduğunu kaydeden Ali Koç, “Nedir o duruş? Biz kimsenin yanında değiliz, savaşa karşıyız, insanlığın yanındayız. Bizim duruşumuz bu kadar net. Bizde Ukraynalı sporcu da var, Rus sporcu da var.” dedi.

UEFA’YA ELEŞTİRİ

UEFA’nın çifte standart uyguladığını kaydeden Ali Koç, “Geçmişte Ukrayna’da Türk takımlarının ve bizim oynadığımız maçta açılan paçavra pankartları biliyor musunuz? Üzerine basa basa vurguluyorum. UEFA çifte standart uygulamamalı. Spor ve siyaset iç içe geçmemeli”

İşte Ali Koç’un konuşmasına konu olan ve Türkiye’nin gündemine oturan Odatv haberleri:

Maçın hakeminden ince işler… UEFA mafyası Dinamo Kiev’i istedi

Fenerbahçe’nin 12 numarasına hakaret edenler, Dinamo Kiev taraftarına sus-pus oldular: Odatv, ikiyüzlülüğü tek tek sıralıyor

Odatv.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.