İmam Halil Konakçı bu sefer dövme yaptıranları gaye aldı

Posted by

Yaşam stilini maksat alan açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen imam Halil Konakçı, bu defa de dövme yaptıranları amaç aldı. Konakçı, “Her yerde dövme var gitgide artıyor. Bence kanunen yasaklanmalı” dedi.

Hilafet daveti yaptığı ve ömür üslubunu amaç açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen Ankara Melike Hatun Camii İmam Hatibi Halil Konakçı, bu sefer de dövme yaptıranları maksat aldı. Konakçı, “Her yerde dövme var gitgide artıyor. Bence kanunen yasaklanmalı” dedi.

“DÜKKANLARI KAPATSINLAR”

İmam Konakçı, konuşmasının devamında “Burası Müslüman ülke, ne işi var salyangozun soframızda? Devletin vazifesidir bu. Vatandaşına ziyanlı olan şeyi yasaklar. Dövmeyi de yasaklasınlar. Yaptıranların dükkanlarını kapatsınlar” sözlerini kullandı.

Konakçı, “O elinde kolunda dövmesi olan, bir karışlık şortla gezen, başını kapatmayan, içki içen, uyuşturucu kullanan gençlerin bir birçoklarının annesi beş vakit namazlı teheccüde bile kalkıyor ya, operasyon büyük” diye konuştu.

NELER DEMİŞTİ?

Ankara Melike Hatun Camii İmam Hatibi Halil Konakçı, Sezen Aksu’nun tartışma yaratan müzik kelamlarını Bursa’da Mihraplı Camii’nde verdiği vaazda amaç alıp hilafet daveti yapmasıyla da gündeme gelmişti. Konakçı, bir diğer vaazında da ‘ırkçı’ kelamlar kullanmakla eleştirilmişti.

İmam Konakçı, “Dünyada iki ırk vardır, Müslümanlar ve kafirler. Müslümansa İsrailli olsa kardeşim, Alman olsa kardeşim Müslümansa, ancak gâvursa öz akrabam olsa umrumda değil” tabirlerini kullamıştı. Konakçı son olarak da “Sokaklar kasap dükkanı üzere. Et görmekten içimiz dışımıza çıkıyor” diyerek bayanların giysi ve hayat üslubunu gaye almıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.