İyi Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrik

Yüksek Seçim Kurulu, sayılan oyların ardından Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kaldığını ve 28 Mayıs’ta yeniden sandık başına gidileceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk turda Kemal Kılıçdaroğlu’na 2 buçuk milyondan fazla oyla yüzde 5 oranında fark attı.

Bu durum muhalif kesimin hayallerini yerle bir ederken, bazı isimlerden de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrikler geldi..

Bunlardan biri de Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ve HDP ile yapılan iş birliğine itiraz ederek İyi Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu oldu.

“Vatana millete hayırlı olsun, Sayın Cumhurbaşkanını tebrik ediyorum”

Sosyal medya hesabından seçimle ilgili ilk değerlendirmesini yapan Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik etti:

Millet iradesinin ilk aşaması tecelli etti.

Vatana, millete hayırlı olsun.

Bu ekonomik zorluğa rağmen; Türk Milleti’nin, parlamento çoğunluğunu teslim ettiği Cumhur İttifakı’nı ve ilk turu birincilikle bitiren Sayın Cumhurbaşkanını tebrik ediyorum.

İkinci turun, hem demokrasimiz hem de seçimlerimiz ile alakalı yurt dışından olumsuz algı yapanlara karşı, çok ciddi bir imkân ve cevap mahiyetinde olacağına inanıyorum. Yeni tecrübe edeceğimiz bir süreç olması itibarıyla da milletin dertlerinin daha iyi duyulması, milletin önceliklerinin daha iyi görülmesi adına, yanlışlardan ders çıkarmak ve doğruları kuvvetlendirmek imkânını da doğuracaktır. Bu da milletimiz için hayırlıdır. Muhalefet partilerinin durumunu değerlendirirken; muhalif seçmenin rencide edilmemesi, memleket ile alakalı endişe ve temennilerinin duyulması, gayretlerinin görülmesi de iktidarın sorumluluk alanındadır. Buna dikkat etmek açısından da toparlayıcı olabilir. Süreç, Türk Milleti’nin terazisindedir. Sonuçlar şimdiden hayırlı olsun.

“Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin”

Milletini duyanlar, istişareye açık olanlar ve milletinin değerleriyle çatışmayanlar, seçimlerde milletinin desteğine mazhar olurlar!

Biz, tenkitlerimizi ve itirazlarımızı kamuoyuyla paylaşmıştık. Bu şerhlerimizin haklı çıktığı; terör örgütlerine mesafesizliğin, dayatma ve baskıların Türk Milleti nezdinde güvensizliğe, tepkiye sebep olduğu bir seçim sonucu ortaya çıkmıştır.

Milletimizin kırmızı çizgilerinin ve hassasiyetlerinin dikkate alınmadığı takdirde neticenin ne olacağını, bilhassa yanlışta ısrarla direten muhalefet partileri de görmüştür ve gereken dersi de çıkarmışlardır diye temenni ediyorum!

Bundan sonra, daha çok; bir parti kavgasından ziyade, bir memleket mücadelesi ve milletimizin birikmiş problemlerinin, ekonomik zorluklarının çözüleceği, memleket yükü çekecek bir siyasi iklim lâzımdır.

Allah, devletimize ve milletimize zeval vermesin.

İlginizi Çekebilir Yavuz Ağıralioğlu, İyi Parti’yi topa tuttu Haberin Detayları
Yavuz Ağıralioğlu’ndan İYİ Parti kararı Haberin Detayları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir