Mersin’de 15 metrelik obruğa düşen keçi kurtarıldı

Posted by

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye takımları, 2 bin 300 metre rakımda otlanırken 15 metre derinliğindeki obruğa düşen keçiyi kurtardı. Keçisine kavuşan Mehmet Akkuş, itfaiye gruplarına teşekkür etti.

Mersin’in Faziletli ilçesinde 15 metrelik obruğa düşen keçi, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı arama kurtarma grubunca kurtarıldı. Keçisine kavuşan Mehmet Akkuş, itfaiye grubuna teşekkür etti.

Erdemli İlçesi Toroslar Mahallesi’nde yaşayan ve hayvancılıkla uğraşan Mehmet Akkuş, 2 bin 300 rakımlı Akaçpınar mevkiinde hayvanlarını otlatırken, keçisinin birinin kaybolduğunu fark etti. Akkuş, keçiyi bir müddet aramasına karşın bulamadı. Tıpkı mevkide hayvan otlatan çobanların sesini duyduğu keçinin, obruğa düştüğü anlaşıldı. Obruğun ağzında bulunan otları temizleyerek bir mühlet kendi imkanlarıyla keçiyi kurtarmaya çalışan Akkuş ve çobanlar, Büyükşehir Belediyesi gruplarından yardım istedi.

15 METRE DERİNLİĞİNDEKİ OBRUKTAN KISA MÜDDETTE KURTARILDI

İhbar üzerine bölgeye giden Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı profesyonel kurtarma takımı, girişi epey dar olan 15 metre derinliğindeki obruğa, son derece teknolojik iniş gruplarıyla inerek keçiyi kurtardı. Keçisine kavuşan Akkuş, 46 yıldır bu bölgede hayvan otlattığını, lakin bu obruğu daha evvel hiç görmediğini belirtirken, keçisini kurtaran Büyükşehir İtfaiye gruplarına teşekkür etti. Gerilime girdiği için kendi kıllarını yiyen keçiyi sahibine teslim eden takımlar, tıpkı obrukta çok daha evvel düştüğü varsayım edilen ve telef olan bir keçi daha buldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.