Romatem Podgorica, Karadağ Cumhurbaşkanı Dukanoviç tarafından açıldı

Posted by

Türk sıhhat kesimi yurtdışında merkezler açarak büyümeye devam ediyor. Azerbaycan’da iki merkezi bulunan Türkiye’nin birinci ve tek fizik tedavi ve rehabilitasyon hastane zinciri Romatem, dünya standartlarında sunduğu sıhhat hizmetini, yüksek teknoloji ile donattığı yeni merkeziyle Podgorica’ya taşıdı. Merkezin açılışını Karadağ (Montenegro) Devlet Lideri Milo Dukanoviç gerçekleştirdi.

Türkiye Büyükelçisi Songül Ozan, Podgorica Belediye Lideri Ivan Vukoviç, Ziraat Bankası Karadağ Genel Müdürü Fatih Yılmaz’ın da katıldığı açılış merasiminde, Cumhurbaşkanı Dukanoviç, Podgorica’nın yeni, çağdaş bir tıp merkezine kavuştuğunun altını çizerek şunları söyledi:

“Karadağ ve Türkiye, iki ülke ortasında uzun vakit evvel sıhhat alanında iş birliğini geliştirmede kıymetli adımlar attı; bu, Türk tıbbının global seviyedeki istisnai ilerlemesinden önceydi. Bugün Türk tıbbı Avrupa’da tanınıyor ve dünyaca da ünlü. Biz de, Karadağ’da vatandaşlar için sıhhat hizmetlerinin kalitesinin uygunlaştırılması ve Akdeniz’de süratle büyüyen turizm iktisadında entegre hizmetin tamamlanması hedefiyle sıhhat sistemine yapılan yatırımın sürekliliğini için çalışmaya devam ediyoruz.”

Dukanoviç, nöroloji ve ortopedi alanında rehabilitasyon mevzularını ve çeşitli tedavileri en çağdaş biçimde tedavi eden uzman ve tanınmış bir sıhhat kümesinin Karadağ’a gelmesinden bilhassa mutlu olduğunu söyledi:

“Zor ve meşakkatli bir güzelleşme gerektirdiğini bildiğimiz, uygulama mühletinin ve en tesirli tedavinin bulunmasının başarılı bir düzgünleşme için kilit faktörlerden biri olduğunu bildiğimiz nörolojik hastalıkların ve bunlara bağlı travmaların sıklığı, ayrıyeten tedaviyi haklı çıkarmaktadır. Şahit olduğumuz yatırımın bedeli bizim açımızdan kıymet biçilemez. Romatem sayesinde daha süratli ve eksiksiz bir düzgünleşme sağlayan çağdaş ve tesirli terapi metotlarına sahip olacağız. Ortaklarımıza Karadağ’da, tıbbımıza ve vatandaşlarımıza sağladıkları imkan nedeniyle mümkün olduğu kadar çok içeriği kendilerine sunacağız. Sıhhat dalımıza katkıda bulunacak bu merkeze başarılı çalışmalar diliyorum.”

Açılışta Romatem İdare Heyeti Lider Yardımcıları Yonca Doğan ve Sinem Çamur da hazır bulundu. “Karadağ’a yalnızca teknolojiyi değil, 17 yıllık deneyimimizi de taşıdık” diyen Çamur, “Sadece Karadağ’ın değil, tüm Balkan coğrafyasının muhtaçlığı olan yüksek standartlarda sıhhat hizmetini, profesyonel Romatem takımıyla, en âlâ hizmet kalitesiyle sunacağız. Uzmanlıklarını bilim ve teknoloji ile birleştiren sıhhat takımımız, hastalarımızın ağrısız ve özgürce hareket edebilmeleri için merkezimizin tüm imkanlarını kullanacaklar” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.