The Telegraph: İngiltere hükümeti güç krizi için halktan yardım isteyecek

Posted by

Telegraph gazetesindeki haberde, planlar gaz yahut elektrik arzı kesintisi durumunda yürürlüğe girecek ve halktan güç tüketimini azaltması istenecek.

Telegraph’ın gördüğü dokümanlara nazaran, bu türlü bir senaryoda İngiliz hükümeti, tertipli aralıklarla radyo, televizyon, toplumsal medya, afişler ve broşürler aracılığıyla insanlara elektrik ve gaz kullanımını kesmelerini söyleyen bildiriler gönderecek.

İngiltere Ulusal Şebekesi’nin son günlerde güç ağır sanayilerin temsilcileriyle toplantılar düzenlediği ve en berbat durum senaryosu olan kesintilerden yahut büsbütün kapanmadan kaçınmak için yardım talep ettiği ve hatta bu şirketlere daha az güç kullanmaları için ödeme teklif ettiği bildirildi.

Enerji danışmanlık şirketi Cornwall Insight’a nazaran, İngiltere’deki güç ve ömür maliyeti krizi ağırlaşmaya devam ediyor ve yıllık hane faturalarının bu kış 3 bin 300 sterlini aşması bekleniyor.

Ulusal Şebeke, elektrik tedarikçilerinden, hane halklarına, güç kullanımlarını güçlü rüzgarlar üzere en yüksek arz vakitlerine kaydırmak ve öbür vakitlerde kullanımı azaltmak için ödeme yapmanın yollarını bulmalarını istedi.

Ancak British Gas ve Shell üzere şirketler, bu yıl bu plana bağlı kalmayacaklarını söylediler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.