Dört Deprem Bilimciden Korkutan Uyarı: İlk Kez O Kente Dikkat Çektiler! 7 Büyüklüğünde Deprem Bekleniyor!

Kahramanmaraş depremlerinin yıldönümü yaklaşırken Türkiye’de neredeyse her gün bir deprem meydana geliyor. 6 Şubat 2023’te büyüklüğü 7.8 ve 7.8 büyüklüğünde meydana gelen iki deprem en az 11 kenti ve milyonlarca vatandaşı etkiledi. Depremde en az 59 bin vatandaşımız çürük binalarda can verdi.

Deprem Türkiye’nin deprem ülkesi olduğunu acı bir şekilde bir kez daha hatırlattı. Vatandaşlara mezar olan binaların çürük olduğu usulüne uygun yapılmadığı ortaya çıkarken uzmanlar depreme dirençli kentler oluşturulması için yetkililere çağrıda bulunuyor.

DÖRT UZMAN HATAY’A DİKKAT ÇEKTİ

Dört deprem bilimci Hatay’a dikkat çekti. Prof. Dr. Ahmet Övgün Ercan, X hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Ercan, Hatay’da 7 büyüklüğünde deprem beklediklerini ifade ederek, “Ben başta olmak üzere, 4 deprem bilimci ilk kez Hakkari’de M7 dolayında bir deprem beklendiği konusunda uzlaştılar: Yerfizikçi Prof. Dr. Övgün Ercan ile Yerbilimciler: Prof Dr Okan Tüysüz, Prof Dr Naci Görür, Prof Dr. Doğan Perincek. Hakkari kentsel dönüşüm önceliği almalı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx