Ezel Akay’dan bakanlığa tepki: Provokasyon, örgüt propagandası göremedim belgeselde

Yönetmen Ezel Akay, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden çekilme kararına tepki gösterdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Böylesi önemli bir festivalde, sanatın gücü kullanılarak mağduriyet algısı üzerinden FETÖ terör örgütü propagandası yapılmasına vesile olunması son derece üzücüdür. Bakanlığımız, Aziz milletimizin 15 Temmuz’da verdiği destansı mücadelesinin itibarsızlaştırılması, sanatın provokasyon unsuru olarak kullanılması çabasının bir parçası olmayacaktır” denildi.

Ezel Akay, sosyal medya paylaşımında “Ben bir provokasyon, örgüt propagandası itibarsızlaştırma falan göremedim bu belgeselde” ifadesini kullandı.

Akay, mesajında şunları kaydetti:

“Ee? Ben bir provokasyon, örgüt propagandası itibarsızlaştırma falan göremedim bu belgeselde? Seçenler de tabii ki bu suçlamaları asla kabul etmezler? Adalet ve hukuk da böyle düşünmemiş anlaşılan? Noolursa olsun bir fikir ve sanat eserinin yine de sansürlenmesini mi istiyor bizlere ait olan kültür bakanlığı? Hiç uygun değil bu açıklama!…” (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx