Fatih Akın’dan yeni film müjdesi

Filmin oyuncu kadrosunda Laura Tonke, Diane Kruger ve Jasper Billerbeck gibi isimler yer alıyor. İlk olarak 2022’de duyurulan film, 1945 baharında, savaşın son günlerinde Almanya’nın Kuzey Denizi’ndeki Amrum adasında geçiyor. Akın’ın yeni filmi, fok avına çıkan, geceleri balık tutan ve ailesinin beslenmesine yardımcı olmak için tarlalarda çalışan 12 yaşındaki Nanning adlı bir çocuğun etrafında şekilleniyor.

12. UZUN METRAJLI FİLMİ

Independent Türkçe’nin haberine göre “Bir Hark Bohm filmi olarak başlayan bu çalışma, şimdi benim 12. uzun metrajlı filmim ve olağanüstü bir misyonum haline geldi” diyen Akın, film hakkında şunları söyledi:

“Amrum, 2’nci Dünya Savaşı’nın son haftasında ailesinin karanlık sırrını her gün biraz daha ortaya çıkaran genç Nanning’in, sonunda cennetten kovulana kadar süren yolculuğunu anlatıyor.”

Akın, Almanya’da bugüne kadar en başarılı çıkışını gerçekleştirdiği, 2022 yılında yayınladığı gangster draması ‘Ren Altını’nın (Rheingold) ardından bu kez bir tarihi drama filmiyle beyaz perdeye dönmeye hazırlanıyor. Amrum’un çekimleri Hamburg’da, Amrum adasında ve Danimarka’da gerçekleştirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx