Fenerbahçe transferi bitiriyor! Menajeri İstanbul’a geldi

Fenerbahçe yeni stoperini Atletico Madrid’de buldu. İmza için artık geri sayıma geçildi.

Kadrosunda Edin Dzeko, Dusan Tadic, Dominik Livakovic, Miha Zajc gibi Balkan kökenli futbolculara sahip olan Fenerbahçe, 32 yaşındaki Karadağlı stoperi listesine ekledi.

Menajeri İstanbul’a geldi

Savic’in menajeri Zarko Pelicic’i İstanbul’a davet eden Fenerbahçeli yetkililer, ilk görüşmeyi gerçekleştirdi.

Bu görüşmede Zarko Pelicic’e Stefan Savic için düşünülen maaş, bonuslar, kontrat süresi düşüncesi iletildi. Bu rakamlar hem Savic hem Pelicic tarafından olumlu karşılandı.

Fenerbahçe, kontratının bitmesine 6 ay kalan Stefan Savic’e hemen gelmesini istediklerini iletti. Hem Djiku’nun Afrika Kupası’na gitmesi hem Becao’nun sakatlığı da ‘hemen gel’ isteğinde etkili oldu. Savic de bu isteğe olumlu yanıt verdi.

Fenerbahçe cephesi Atletico Madrid’e ciddi bir ücret ödemek istemediğini de aktardı. Savic, bu problemi kendisinin çözeceğini Fenerbahçeli yetkililere iletti.

Bedelsiz ayrılık izni

Atletico Madrid cephesine sözleşme yenilemeyeceğini ve Fenerbahçe’ye gitmek istediğini ileten Savic’e bedelsiz ayrılık izni verildi.

Fenerbahçe’nin kaptanı Edin Dzeko hem kulüp yönetimiyle hem Savic ile birebir görüşmeler yaptı. Dzeko, Savic’in takıma büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Boşnak yıldız, ayrıca Savic’e Fenerbahçe’yi ve takımdaki ortamı anlatarak transfer olmasını istedi. Savic de Dzeko’nun gösterdiği ilgiden ve anlattıklarından etkilendi.

2011 yazında Partizan’dan Manchester City’e 12 milyon euro’ya transfer olan Savic, 1 yaz sonra bedelsiz olarak Fiorentina’ya gitti.

İtalya’daki başarılı performansı sonrası 2015 yazında 12 milyon euro bonservisle Atletico Madrid’e geçti.

2015’ten beri kesintisiz olarak Atletico Madrid’de oynayan Savic, bu sezon 10 lig 3 Şampiyonlar Ligi olmak üzere toplam 972 dakika süre aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx