Gülben Ergen Depremde Vefat Eden Taha Duymaz’ın Anısına Hatay’da Anaokulu Açtı

Gülben Ergen, 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden isimlerden biri olan ve sosyal medyada tanıyan herkesi büyük bir hüzne boğan Taha Duymaz adına bir anaokulu açtırdı. Açılışa Taha Duymaz’ın annesi ile birlikte katılan Ergen, bu anları sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

TikTok’ta ve Instagram’da çektiği yemek videolarıyla tanıdığımız, imkansızlıkların içinden kendine imkan yaratmasıyla etkilendiğimiz bir isimdi Taha Duymaz.

Evinin mutfağından tutun da telefonunun kalitesine kadar, dış görüntüsüne kadar pek çok eleştiriye maruz kalmıştı zamanında. Sosyal meydanın acımasız yüzü onu her ne kadar üzse de hayallerinden vazgeçmemiş ve yaptığı yemekleri paylaşmaya devam etmişti.

Hayatını değiştirmeye başlayan ve insanların eleştirilerine rağmen dimdik ayakta duran Taha, 6 Şubat’ta tüm Türkiye’yi yıkıma uğratan depremde enkaz altında kalarak hayatını kaybetmişti.

2003 doğumlu Taha, 20 yaşındayken iki kardeşi ile birlikte enkaz altında hayatını kaybetmişti. Günlerce altında kaldığı göçükten iyi haberler beklenmiş, fakat Taha ve kardeşleri Melek ile Umut’un bedenleri enkazın altından depremin 12. gününde çıkartılmıştı.

Bu süreçte sosyal medyada Taha Duymaz için herkes tarafından taziye mesajları yayınlanmaya başlamıştı. Bu isimlerden biri de Gülben Ergen’di.

Özellikle kendisi ile iletişim halinde olan ünlülerin büyük bir hüzünle başsağlığı dilediği Taha Duymaz için yaşanan üzüntü sosyal medyayla sınırlı kalmadı. Gülben Ergen, aylar önce yaptığı paylaşımdansa daha kalıcı bir anma yöntemi buldu.

Gülben Ergen bugün, kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği ile birlikte Hatay Kırıkhan’daydı.

Bölgede yıkılan 200’den fazla okulu göz önünde bulunduran Gülben Ergen, Çocuklar Gülsün Diye Derneği ile birlikte Hatay’da anaokulu açtı.

Açılan anaokuluna depremde hayatını kaybeden fenomen Taha Duymaz’ın adını veren Gülben Ergen, açılışı Taha’nın annesi ile birlikte yaptı.

Açılış töreninde Taha Duymaz’ın ailesi, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz katılım gösterdi.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği, “11 Afet Bölgesi’nde 11 Anaokulu Projesi” kapsamındaki okullardan birini Hatay Kırıkhan, Özyörük Mahallesi’nde açtı.

Vali Mustafa Masatlı depremde bölgedeki okulların pek çoğunun zarar gördüğünü açıkladı.

Gülben Ergen’in Taha Duymaz’ın annesinin yanından bir an olsun ayrılmadığı kameralara yansıdı.

Açılışta öğrencilere hediyeler dağıtıldı. Gülben Ergen ise dernek çalışmaları kapsamında Taha Duymaz’ın adının verildiği anaokulunun 49. okul olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx