İlim Yayma Ödülleri töreni düzenlendi

İlim Yayma Ödülleri’nin 3’üncüsü düzenlenen törenle sahiplerine kavuştu.

İlim Yayma Vakfı tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla İlim Yayma Ödülleri töreni düzenlendi.

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan törende bir konuşma yaptı.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Bugün vefat haberini derin bir teessürle öğrendiğimiz aziz kardeşim Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf’a Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum.

İlim Yayma Cemiyeti ve Vakfı yurtları, bursları, eğitim merkezleri, örgün ve yaygın eğitim kurumları, üniversitesiyle iftihar verici bir müessesedir.

Her ne kadar darbe dönemlerinin ardından İlim Yayma Cemiyeti’nin çalışmaları bir süre engellenmiş olsa da şartlar düzeldiğinde faaliyetler yeniden hızlanmıştır.

Ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü hem maddi hem manevi alanda yetiştirmek üzere kurulan cemiyetimizin kuruluşunun 72. ve vakfımızın kuruluşunun 50. yıl dönümünü geride bıraktık. 

Bir milletin varlığı yetiştirdiği nesillerin donanımına bağlıdır.

Biz, kendi kavramlarımızı kaybettiğimiz ve yenilerini üretemediğimiz için fikir kuraklığı yaşıyoruz.

Geçtiğimiz asırda üç önemli gelişme insanların hayatlarından köklü değişikliğe neden oldu. Birincisi otomobilidir; insanları sokağa çıkardı. İkincisi televizyondur; insanları tekrar evlere kapattı. Üçüncüsü internettir; insanları sosyal bir hayata hapsetti.

“Evlatlarımızı sosyal medyanın olumsuz yönlerinden korumalıyız”

Son dönemde, yabancı sosyal medya platformlarının kullanımının yaygınlaşmasıyla ahlaki açıdan ciddi bir erozyon hatta yozlaşma yaşandığını görüyoruz. Kendi evlatlarımızı teknolojiyle birlikte hızla bünyemizi saran yeni iletişim mecralarının sinsi, yıkıcı ve olumsuz etkilerine karşı korumak zorundayız.

 

 

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx