Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sert çıkış! ‘Kim parti aleyhine konuşursa onu CHP’den atacağım’

ANKA

CHP’de genel seçim sonrası başlayan değişim rüzgarları sert esiyor..

Anlaşmazlıklarla devam eden süreç, partiyi kurultaya götürüyor.

Genel Başkan bir yandan Millet İttifakı’ndaki parti liderleriyle yol ayrımına düşerken, bir yandan da partililerle mücadele veriyor.

Koltuğu kaybetmemek için her yolu deneyen Kılıçdaroğlu, kurultayda Özgür Özel ile yarışacak.

Değişimci ve genel merkezci olarak ikiye bölünen CHP’de her gün bir partili katıldıkları televizyon kanallarında farklı açıklamalarda bulunuyor.

Partililere sert uyarı

Kılıçdaroğlu bugün Kocaeli’de katıldığı toplantıda partilileri sert sözlerle uyardı.

Yerel Yönetimler Marmara Bölge Toplantısı’nda konuşan Kılıçdaroğlu, kongrelerden sonra parti aleyhine konuşan kim varsa onu partiden atacağını söyledi.

“Kongrelerden sonra parti aleyhine kim konuşursa onu partiden ayıracağım”

Kongrelerimiz yapılıyor gayet güzel, tartışmalar oluyor gayet güzel. Biz demokrasiyiz zaten, demokrasiyi getiren bir partiyiz. Farklı görüşler ortaya atılabilir ama kongre biter seçimler biter el ele omuz omuza sahaya çıkmak durumundayız.

Kim, kongrelerden sonra parti aleyhine konuşursa partiyi televizyonlarda tartışılır hale getirirse kimse kusura bakmasın onu partiden ayıracağım. Çok açık çok net söylüyorum. Tartışma eyvallah başımın üstüne.

“CHP olmazsa Türkiye Cumhuriyeti’ne asla demokrasi gelmez”

AK Parti olağanüstü kurultay yaptı kimsenin haberi bile olmadı. Orada bir kişi var zaten o talimatı veriyor mesele bitiyor. Herkesi o seçiyor. Babalar gitti yerine oğulları geldi. Yeni birisi geldi zannetmeyin. Biz öyle bir parti değiliz. Demokrasi kültürünü içselleştiren bir partiyiz. Tartışmalarımız elbette olacak, tartışmalar bir zaaf değil canlılık işaretidir, bir aydınlanma işaretidir. Tartışmalar olur, o tartışmalardan sonra kürsülere çıkarız elimizi tekrar kaldırırız hep beraber alanlara iner ve vatandaşın sorunlarını çözmek için var gücümüzle çalışırız.

CHP olmazsa Türkiye Cumhuriyeti’ne asla demokrasi gelmez. İktidar sahiplerinin önündeki en büyük engel şu anda Cumhuriyet Halk Partisi’dir.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx