Küresel şirketler işgalci İsrail’e yardım sırasına girerken Türkiye’de Filistin’i destekleyen yalnızca bir marka var

On yıllardır Filistin halkını yerinden eden İsrail, 7 Ekim’den bu güne 4 bine yakın sivilin hayatını kaybettiği saldırılarına durmaksızın devam ediyor. Masum insanların sığındığı; hastaneleri, ibadethaneleri, okulları ve evleri bombalayan işgalciler, savaş suçu işleyerek başta çocuklar olmak üzere Filistinlileri acımasızca katlediyor.

İsrail’in saldırısından kurtulan Gazzeli bir bebek

Sözde herkes üzülüyor icraata gelince ses yok

Tüm bu olaylar dünya gündemine otururken, ünlü markaların kimi cephedeki siyonist İsrail askerlerine yemek menüsü gönderiyor, kimi ise ihtiyaç paketleri hazırlayıp kullanımlarına sunuyor. Her sektörün ileri gelen şirketleri terör devleti İsrail’e bir bir destek açıklaması yaparken, Filistin’e desteğini ilan eden tek bir marka bile yok.

Dünyaya kafa tutan Türk şirketler neredesiniz?

Özellikle Türkiye’deki giyim, turizm, teknoloji, inşaat ve yiyecek sektörlerinin ileri gelen şirketlerinin söz konusu insanlık dramına karşı etkili bir ses çıkarmamaları ve destekte bulunmamaları dikkat çekti.

Hepsi İsrail’in yanında sıraya girdi

    İsrail’e ilk günden itibaren desteğini açıklayan ya da yardım gönderen markalardan bazıları; HP, Starbucks, Puma, Mc Donals, Nestle, Hardee’s, Nike, Lipton, Tide, Coca Cola, Burger King, Hyundai, IBM, L’Oreal, Subway.

BAYKAR’dan Gazze’ye 280 milyon lira yardım

Türkiye’den ise katledilen masum Filistinlilerin, ilaçtan, elektirikten, sudan ve temel gıdadan da mahrum edilişine karşı kayıtsız kalmayarak insani yardım göndereceklerini duyuran tek marka BAYKAR oldu. BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, “Gazze’de insanlık tarihinin en ağır dramlarından biri yaşanıyor” ifadelerini kullanarak, “Uluslararası kamuoyunun harekete geçmesi, barışın ve adaletin acilen tesis edilmesi gerekiyor” dedi. Sessiz kalmanın bu katliama ortak olmak anlamına geldiğini belirten Bayraktar, Gazze’ye 280 milyon liralık insani yardım yapmaya hazır olduklarını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx