Kurukahveci Mehmet Efendi’den İsrail Açıklaması

152 yıllık kahve markası Kurukahveci Mehmet Efendi ile ilgili sosyal medyada skandal bir video paylaşıldı. Sosyal medyada markanın İsrail askerlerine kahve gönderdiği iddia edilerek bir fotoğraf paylaşıldı. X’te (Twitter) gündem olan Kurukahveci Mehmet Efendi’ye tepkiler yağdı.


İsrail askerleri oldukları ileri sürülen iki kişiyi, ellerinde Kurukahveci Mehmet Efendi’ye ait kolileri taşırken gösteren bir fotoğraf yayınlandı.

KURUKAHVECİ MEHMET EFENDİ’DEN AÇIKLAMA

Tepkilerin üzerine markadan açıklama geldi. Yapılan açıklamada “Hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan asılsız ve karalayıcı iddialardan derin üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz” denildi.

Açıklama şöyle devam etti:

“Son günlerde Kurukahveci Mehmet Efendi markasıyla ilgili sosyal medya hesaplarında hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan asılsız ve karalayıcı iddialardan derin üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz. “Yurtta Suh, Cihanda Sulh” ilkesini düstur edinmiş bir ülkenin markası olarak, böyle bir iddianın muhatabı olmadığımızın ve olamayacağımızın bilinmesini isteriz.

152 yıldır yerli ve milli olan markamızın ayakta kalmasını sağlayan şey, her şeyden önce karşılıklı saygı, dostluk ve güven temeli üzerine inşa edilmiş olmasıdır. Dünyanın 60 ülkesine ihracat yaparak, hem ülke ekonomimize hem de Türk kahvesi kültürünün yaşatlımasına katkıda bulunuyor, bununla da gurur duyuyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sohbetlerin, dostluğun, misafirperverliğin simgesi olmaya devam edeceğiz.”

https://twitter.com/_MEHMETEFENDI_/status/1722937166102175783

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx