Real Madrid, Sevilla’da hakem kararlarından sonra öfkeli: Skandal

Sevilla ile deplasmanda 1-1 berabere kalan Real Madrid, De Burgos Bengoetxea’nın hakemliğine karşı büyük bir öfkeyle başkente döndü.

Basklı hakemin tartışmalı kararları Madrid ekibinde öfke yarattı ve neredeyse soyunma odasından özel olarak derin hoşnutsuzluklarını dile getirmeye başladılar.

Real Madrid TV, Barcelona Başkanı Joan Laporta’nın geçtiğimiz perşembe günü yaptığı “Çok güçlü bir sosyolojik Madridizm var, ona karşı savaştık ve kazandık” açıklamasına atıfta bulunarak Sevilla’da bir “sosyolojik skandal” yaşandığını söyleyecek kadar ileri gitti.

Sevilla maçının sonunda Madrid seferi arasında dolaşan bu görüntü RMTV tarafından yayınlandı ve hakem De Burgos Bengoetxea’ya saldırmak için kullanıldı. Valverde’nin iptal edilen golünün geçerli olabileceğini, çünkü Bellingham’ın Ramos ile aynı hizada olduğunu gösteriyor.

“KONUŞURSAM CEZA ALIRIM”

Maçtan sonra Carlo Ancelotti ise, dilini ısırmayı tercih etti. “Düşündüklerimi söylersem fazla ceza alırım” diyerek en fazla kendini avutabildi.

İtalyan teknik adam zarar görmemek için tartışmalardan kaçsa da Real Madrid televizyonu De Burgos Bengoetxea’yı bir kez daha sert bir şekilde eleştirdi.

Geçtiğimiz perşembe günü Madrid kulübünün televizyon kanalı, Basklı hakemin Real Madrid’e karşı yaptığı birçok hatanın kaydedildiği üç dakikalık bir video yayınlarken, Sevilla maçının ardından Madrid kanalının analistleri Bilbaolu hakeme yüklendi.

De Burgos Bengoetxea, golle sonuçlanan Madrid kontratağını kesti… faul düdüğü çalmamış olmasına rağmen Ocampos’a müdahale etti.

Jesus Alcaide, Bask hakemin performansını “Bugün De Burgos Bengoetxea’nın başına gelenler sosyolojik bir skandaldır” sözleriyle özetledi.

Real Madrid TV muhabiri de, Ancelotti’nin adamlarının Nervion’daki hakemlik performansını ironik bir dille anlattı: “Maçın MVP’si De Burgos Bengoetxea. İşini mükemmel bir şekilde yaptı. Medina Cantalejo ve Clos Gomez’in onu tebrik edeceğinden eminim.”

TONI KROOS: KAZANAMIYORSAN KAYBETME

Real Madrid oyuncuları, önümüzdeki cumartesi günkü El Clasico’yu kaçırmalarına neden olacak bir yaptırım riskini almak istemedi ve hakem hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Ancak Toni Kroos, sosyal medyada belirsiz bir tavır sergiledi: “Kazanamıyorsan, kaybetme”. De Burgos Bengoetxea’nın sonuç üzerindeki etkisine üstü kapalı bir gönderme olabilir.

REAL MADRID İSYANDA

Her halükarda Madrid için Sevilla münferit bir olay değil. Başkent ekibi, VAR’ın devreye girmesinden bu yana 26 golle en çok golü iptal edilen takım olduğunun farkında.

Sevilla 15 golle ikinci sırada, yani neredeyse yarısı. Kulüp bir süredir video hakemliğini gözüne kestirmiş durumda. Tam da 2021’de Sevilla’ya karşı oynanan bir maçta, Militao’nun el kararına ilişkin oldukça tartışmalı bir VAR kararı La Liga’yı değiştirdi. Madrid, La Liga’da 4. maç gününde Getafe’yi 2-1 mağlup ettikten sonra hoşnutsuzluğunu dile getirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx